BRUNO BABY

Sıkça Sorulan Sorular

‏‏‏‏‏‏‏‏

Bruno Baby serum fizyolojik hangi durumlarda kullanılır?

Serum fizyolojik solüsyonu; bebeklerin, çocukların veya yetişkinlerin burun ve gözlerinin günlük temizliği ve bakımı için önerilmektedir. Burun temizliği: Serum fizyolojik solüsyonu, bebeklerin genellikle mukusla tıkalı olan burunlarının yıkanmasını kolaylaştırır, salgılardan kurtulmalarına yardımcı olur. Ayrıca, nemlendirici etkisinin yardımıyla özellikle yetişkinlerin burun kuruluğu yakınmasını hızlı bir şekilde giderir. Göz Temizliği: Serum fizyolojik solüsyonu gerek bebeklerin, gerekse de yetişkinlerin göz temizliği için kullanılabilir.

Bruno Baby serum fizyolojik nasıl kullanılır?

Sadece tek kullanımlıktır. Koruyucu madde içermediklerinden, tek dozluk flakonlar açılıp kullanıldıktan sonra kalan miktar yeniden buruna ya da göze uygulanmalıdır. Aynı flakon hem burun hem de göz temizliği ve bakımı için kullanılmamalıdır. Enjeksiyon yolu ile kullanılmaz. Serum fizyolojik solüsyonu, herhangi bir tehlikeye neden olmaksızın, gereken sıklıkla ve uzun süreli olarak kullanılabilir. Eğer burun veya göz için bir ilaç kullanılıyorsa, serum fizyolojik solüsyonu mutlaka bu ilacın kullanımından önce buruna ya da göze uygulanmalıdır. Bu ürünü kullanmadan önce Kullanım Kılavuzu’nu dikkatlice okuyunuz. Kullanmakta olduğunuz herhangi bir ilaç var ise, muhakkak doktorunuza ve eczacınıza bildiriniz.

Serum Fizyolojik Kullanım Talimatları

Serum Fizyolojik Kullanım Talimatları Flakonun üst kısmını döndürüp kopartarak açınız. Serum Fizyolojik Kullanım Talimatları Bruno Bebeğinizi yatırınız ve başını hafifçe yana eğiniz Açmış olduğunuz flakonu hafifçe bastırarak, bebeğinizin yukarıda kalan burun deliğine uygulayınız. Aynı uygulamayı bebeğinizin başını diğer tarafa hafifçe eğerek diğer burun deliğine de yapınız.
Serum Fizyolojik Kullanım Talimatları Bruno Baby Uygulanması gereken miktar için, flakona yavaşça basınız. Serum Fizyolojik Kullanım Talimatları Nedir Bruno Baby Solüsyonun bebeğinizin burnunda etkili olması için bir süre bekleyiniz, daha sonra başını kaldırarak fazla solüsyonu siliniz. Süt çocuklarında kullanırken, orta kulak kontaminasyonlarından sakınmak için, flakona daha yavaşça basınız.

 

Günlük Kullanım Şekli ve Dozu

Buruna uygulama: Baş hafifçe eğik olacak şekilde burun deliğinin içine, flakon hafifçe bastırılarak uygulanır. Uygulama sonrasında bebeğin burnu nazikçe sümkürtülmelidir. Bebeklerde orta kulakta kontaminasyon riskini önlemek için flakon çok az bir basınçla uygulanmalıdır.

Gözde uygulama: Bir parça pamuk flakonla ıslatılarak bebeğin göz kapakları nazikçe silinir veya göze flakondan birkaç damla damlatılarak, steril bir kompres yardımıyla bebeğin göz kenarları temizlenir. Yetişkinlerde bu ürün doğrudan göze damlatılarak yıkama ya da göz banyosu şeklinde kullanılabilir.

 

Aspiratör Kullanım Talimatları

Aspiratör Kullanım Talimatları Nedir

• Tek kullanımlık değiştirilebilir ucu A, aspiratörün gövde kısmına B yerleştiriniz.

• Ağızlığı ağzınıza yerleştirin ve aspiratörün ucunu (A) bebeğinizin burun deliğine yerleştiriniz.

• Ağızlık kısmını kullanarak yavaş ve düzenli bir şekilde içinize çekiniz (aspirasyon).

Aspiratör Kullanım Talimatları Bruno Baby

• Aynı işlemi iki burun deliği için de uygulayınız.

• Eğer aspiratör ucu (A) dolarsa, ağızlık yoluyla hava üfleyerek salgıları emme başlığından bir mendil yardımıyla boşaltınız ya da ucu değiştiriniz.

Bruno Baby aspirator neden kullanılmalıdır?

Bebeklerin burun boşlukları dar olmasından dolayı tıkanması kolaydır, ayrıca sümkürme hareketi de yapamazlar. Bu nedenle burunlarının temiz ve açık tutulmasında günlük burun temizliği son derece önemlidir. Nazal aspirasyon, bebeğinizin burun tıkanıklığında, özellikle bebeğinizi beslemeden önce gereken sıklıkta önerilmektedir. Bruno Baby Nazal Aspiratör kolay, güvenli ve hijyenik kullanımı sayesinde, bebeğinizin normal şekilde nefes almasına, yemek yemesine ve uyumasına yardımcı olur; kendisini daha iyi hissetmesini sağlar.

Burun salgılarının burundan uzaklaştırılması kulak enfeksiyonları (otitis), sinüs enfeksiyonları (sinüzit) ya da öksürük gibi komplikasyonların da önlenmesine yardımcı olmaktadır. Bruno Baby Nazal Aspiratör hijyen sağlayan absorban bir filtre içermektedir. Ergonomiktir ve ekstra yumuşak başlıkları sayesinde daha iyi kullanım sağlar. Bruno Baby Nazal Aspiratör yumuşak başlıkları, mükemmel ve güvenli tasarımı sayesinde bebeğinizin burnunu nazikçe temizler.

Bruno Baby aspirator içerisinde neler bulunur?

Bruno Baby Nazal Aspiratör 2 adet tek kullanımlık yumuşak başlık içermektedir ve bebeğinizin burnuna mükemmel uyum sağlar.

Tek kullanımlık yedek başlıklar 10'lu ambalajlar halinde de mevcuttur.

Bruno Baby Nazal Aspiratörün bileşeni olan başlıklar, ağızlık ve hortum BPA içermemektedir.

Bruno Baby Nazal Aspiratörü, bir serum fizyolojik ya da deniz suyu çözeltisinden (Bruno Baby Serum Fizyolojik Tek Dozluk Flakon) sonra kullanabilirsiniz.

Bu çözeltiler, burun salgılarının çocuğunuzun burnundan uzaklaştırılmasını kolaylaştıracak ve burnunu açacaktır.

Yenidoğan bebekler, küçük çocuklar ve çocuklar için uygundur. Bununla birlikte, yenidoğanlarda medikal gözetim altında kullanılmalıdır.

Bruno Baby Nazal Aspiratör ve yedek başlık bileşenlerinden herhangi birine karşı aşırı  duyarlılık (alerji) durumunda kullanmayınız.

Hijyenik nedenlerle, kontaminasyonu engellemek amacıyla, aspiratör başlıkları tek kullanımlıktır. Kullanımdan sonra değiştirilebilir başlığı atınız.

Bu ürünle ilgili sorularınız varsa lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

SATIN ALMA

Noktaları

Aşağıda belirtilen il ve ilçe bilgilerini seçerek, size en yakın eczane adreslerine ulaşabilirsiniz.

İL

İLÇE